Polonia * Polonia W Kanadzie * Polonia Kanada * Polonia Kanadyjska

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Kącik dla osób wierzących...
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Parafia w Brampton

Czy byliście już w nowym kościele w Brampton? Co o nim myślicie? Mi się bardzo podoba. Jest bardzo prosty i nie ma w nim przepychu. Co widac choćby po żyrandolach. I teren za kościołem dla całej Wspólnoty jest piękny. Ja zostanę jednak przy swojej parafii, ale nieraz chetnie tam wpadnę na Mszę.

Bradzo lubie tego zakonnika w okluarach, mowi naprawde ladne kazania. Parafia skromna i ladna. Wielu Polakow pomagalo przy budowie, a to wcale nie bylo takie latwe. Bardzo mi sie podoba krzyz w tym kosciele. I na pewno witraze sa inne od tych w innych kosciolach. Miejmy nadzieje, ze parafia bedzie rosla i bedzie coraz to wiecej oddanych parafianow

Chciałabym odwiedzić tę parafię i zobaczyć kościół. Czy ktoś wie o której godzinie są Msze w niedziele? Pod jakim wezwaniem jest ta parafia? Pozdrawiam

Już Ci odpowiadam Zuza... Msze w Niedziele są o godzinie:

8.00 - Msza po polsku
9.30 - Msza po angielsku
11.00 - Msza po polsku
12.30 - Msza (Suma!) po polsku
18.00 - Msza po polsku

A parafia jest pod wezwaniem swiętego Eugeniusza de Mazenod.

Krzyz mi sie tez bardzo podoba. Pan Jezus na krzyzu slicznie przedstawiony. Az zacheca do refleksji i modlitwy. Slabo slychac co ksiadz mowi podczas kazania i to problem wielu osob z ktorymi rozmawialam. Cos powinni z tym zrobic. Moze wieksze glosniki dac? Ja sie nie znam ale cos powinni zrobic. Ta parafia nabiera zycia i choc wielu zarzuca, ze wszedzie dookola mieszkaja ludzie z Indii, to jak trzeba zbiera sie tam mnostwo Polakow, czego bylam swiadkiem.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy